Komplet punktów

Przez większą część meczu piłka latała wysoko nad głowami piłkarzy. fot. Katarzyna Belczewska

Zespoły po przejściach

Sobotnie pojedynek Startu Kruklanki ze Startem Kozłowo śmiało można nazwać spotkaniem dwóch drużyn po przejściach. W Kozłowie przez trzy i pół roku kibice mogli oglądać futbol na poziomie okręgówki i IV ligi. Jak to zwykle bywa w przypadku małych miejscowości brak funduszy na dalszą grę na tym poziomie sprawił, że Kozłowo na pół roku zniknęło z piłkarskiej mapy Warmii i Mazur. Piłkarze z "wyższej półki" szybko opuścili tonący okręt, a miejscowi, którzy wywalczyli awans, w większości mecze oglądają już tylko z trybun. U Nas przez ostatni rok także się nie przelewało.

Kwestia czasu

Już od pierwszych minut jasnym się stało, że bramki dla UKS-u są tylko kwestią czasu. Kruklanki napierały na obronę gospodarzy, ale przez dłuższy czas bez rezultatu. Kozłowianie bliscy szczęścia byli tylko po bojaźliwych zagraniach defensorów Kruklanek. Bramkarz Rafał Chełmiński przez większą część spotkania był bezrobotny. Mur gospodarzy pękł w 39. minucie. Stoickim spokojem w polu karnym Kozłowa błysnął Tomasz Osieczko i po jego strzale Kruklanki prowadziły 1:0. Dwie minuty później Tomasz Rucki zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego i UKS do szatni schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Hejka - lis pola karnego

Po zmianie stron gra podopiecznych Jacentego Makałusa nieco siadła. Piłkarze nie oddali gospodarzom inicjatywy, brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji. I tu z ratunkiem przybył Robert Hejka. "Hejas"  najlepiej odnalazł się na przedpolu bramkarza, wykorzystał jego błąd po strzale Kamila Taraszkiewicza i ustalił jednocześnie wynik na 3:0 dla spadkowicza z okręgówki.

Uzupełnione luki

Zarząd Startu Kozłowo obecnie postawił, bardziej z przymusu niż z wyboru na młodzież, a tej już na pierwszy rzut oka brakuje ogrania w seniorskiej piłce. Jest to jednak inwestycja na przyszłość. Tylko czy to wystarczy do utrzymania ? To już nie nasz problem. Nasi piłkarze mimo braku Mateusza Dębka, Kamila Czuraka, Leszka Żyndula, Alana Podbereźnego, Bartosza Dudy,Kamila Brudzyńskiego i Patryka Czetyrboka na tle rywala wypadli przyzwoicie. Luki po tych zawodnikach skutecznie uzupełnili pozostali gracze.

WPP - Runda wstępna

Już w środę duma Kruklanek zagra w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przeciwnikiem tego dnia będzie zespół z okręgówki Czarni Olecko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 na kruklaneckim "Teatrze Marzeń".

Start Kozłowo - Start Kruklanki  0:3(0:2)

39. minuta Tomasz Osieczko

41. minuta Tomasz Rucki

66. minuta Robert Hejka

Skład:

Rafał Chełmiński, Tomasz Rucki, Tomasz Strzałkowski, Jarosław Fiedziukiewicz, Kamil Taraszkiewicz(C), Sebastian Sochacz, Miłosz Karbowski, Robert Wasiak, Marek Leszczyński, Tomasz Osieczko, Robert Hejka